Alapítónkat Emberség-díjra jelölték
Szvacsekné Jahn Margit, a Fogd A Kezem Alapítvány alapítója, számos példaértékű, fogyatékkal élő, sérült fiatalokat támogató program szülőanyja, lelke és motorja a mai napig. Munkáját nagy hozzáértéssel, empátiával és segítő szándékkal végzi, tevékenységében sosem a fogyatékosság ténye kapott hangsúlyt, hanem a fejlődésében akadályozott fiatalok emberi méltósága.
Jahn Margit (vagy ahogy szinte mindenki szólítja, Gitta) neve összeforrt a közel három évtizede létrehozott Fogd A Kezem Alapítvánnyal. A szervezet egyik fő célja, hogy segjtséget nyújtson az értelmi fejlődésükben mérsékelten vagy súlyosan akadályozott fiataloknak, akik nagykorúvá válva az oktatási rendszerből kikerülnek.
Elévülhetetlen érdemei vannak abban, hogy a szervezetben nagy figyelmet kap a sérült emberek önérdek-érvényesítő képességének erősítése, életminőségének javítása foglalkoztatással, művészeti fejlesztéssel, jogi és életvezetési tanácsadással.
A Fogd A Kezem Alapítvány, a fiatalokat gondozó napközi otthon működtetése mellett olyan népszerű és jelentős társadalmi hatást kiváltó programok fűződnek Gitta nevéhez, mint például az Ability Café mozgalom, a Lakóotthon és a Támogatott Lakhatások elindítása. Szaktudása, emberszeretete, fáradhatatlan segíteni akarása, elhivatottsága példaértékű.
Az Ability Café keretében a vendégek munkaerőként találkozhatnak sérült emberekkel Pécs egy-egy, a programot befogadó kávézójában. A Szent Kinga Lakóotthon egy saját tulajdonú lakóotthon kilenc felnőtt fiatal részére. A támogatott lakhatás olyan szolgáltatási forma, ami megfelelő feltételeket teremt ahhoz, hogy a fogyatékos emberek nyitottabb, családiasabb életmódot alakítsanak ki önmaguk számára.
A szervezettel az összefonódást Jahn Margit az elmúlt években nagyon tudatosan kezdte el oldani, hogy az alapítvány és intézményei, ezek fejlődése ne egyetlen embertől függjenek. Természetesen nyugdíjba vonulása, egy lépéssel hátrébb lépése után sem maradt tétlen. Bármikor fordulhatnak hozzá személyes kéréssel, szakmai tanácsért, jó szóért, biztatásért.
Forrás: Emberség Ereje Alapítvány
Fotó: Ruprech Judit